© 2015 Plug&Play

Blog

Electric Night EP po latach dostępna w cyfrowej dystrybucji

Po ponad pięciu latach od premiery epki Electric Night doczekaliśmy się wydawnictwa w ogólnoświatowej cyfrowej dystrybucji.

Dzięki współpracy z organizatorem Euromusic Contest, europejskiego konkursu dla zespołów niezależnych, w którego paryskim finale uczestniczyliśmy w czerwcu 2014, w sieci znalazły się kultowe utwory Plug&Play takie jak Pogo dancer, She only fucks with the music czy Let’s get no hope.

Electric Night została zarejestrowana i wyprodukowana na przełomie 2008 i 2009 roku prawie w całości przez nas samych w sali prób i domowym studio przy użyciu bardzo ograniczonych środków technicznych, dzięki czemu odznacza się charakterystyczną surowością i agresywnością brzmienia. Własnym sumptem wytłoczyliśmy również fizyczny nakład płyty, która wciąż dostępna jest w ograniczonych ilościach w sklepie Serpent.pl oraz w naszych archiwach. Epka jest zapisem heroicznych czasów i brzmieniowym śladem walki, jaką toczyło wiele grup alternatywnych o swoje miejsce na zakonserwowanym polskim rynku muzycznym.

14_04_2008_PlugPlay_005-horz

Niewiele kapel tamtych czasów wyszło z tej potyczki zwycięsko, ale po wielu z nich została muzyka, do której warto wracać, choćby po to by posłuchać jej bez ówczesnych uprzedzeń i kompleksów. Electric Night EP to jedna z wyrazistszych historii utrwalonych w formie dancepunkowych motorycznych piosenek, którą wypada mieć w swoim archiwum. Dla tych, którzy skuszą się na zakup fizycznego krążka z pierwszej edycji czeka niespodzianka – ukryty utwór, pierwsza akustyczna wersja jednej z najpopularniejszych później piosenek.

Kup Electric Night cyfrowo

Kup Electric Night EP na CD w Serpent.pl lub po prostu napisz na kontakt@makemusicagency.com